SEARCH 

Prepare Yourself

Today

فردا دیر است، از همین امروز به فکر آماده سازی خود برای آزمون باشید.

برای کسب اطلاعات در مورد آزمون TOEFL اینجا را کلیک کنید.

برای دانلود کتابهای IELTS اینجا را کلیک کنید .

 

برای تعیین سطح زبان خود اینجا را کلیک کنید.

 

قسمت های مختلف آزمون IELTS

 

عوامل کسب موفقیت در آزمون IELTS  

تصحیح، ترجمه و بازبینی مقالات علمی و دانشجویی

EDIT@IELTS-IRAN.COM

 

 

 

 

 

 

کلاس آیلتس، کلاس تافل، بهترین مرکز آموزش زبان انگلیسی در ایران، کلاس خصوصی، برترین مرکز در تهران، امتحان آیلتس، امتحان های معتبر زبان، دانلود کتاب آیلتس، تضمین کسب نمره دلخواه، دکتر ضیایی، اخذ پذیرش تحصیلی از انگلستان، ادامه تحصیل در انگلستان، اعزام دانشجو، تصحیح مقالات علمی و دانشجویی، OET، Occupational English Test، آزمون پزشکان، دوره های آنلاین، کلاس گروهی، کلاس خصوصی زبان، مکالمه انگلیسی، کلاس فشرده، IELTS، TOEFL،

 

 

 

دوره های غیر حضوری IELTS

 

 

 

 

 

 

 

 


IELTS

آزمون IELTS یا International English Language Testing System برای ارزیابی توانایی داوطلبین تحصیل، کار یا اقامت در جوامع انگلیسی زبان طراحی شده است. این امتحان توسط واحد Local Examination Syndicate دانشگاه کمبریج، The British Council و مرکز IELTS استرالیا در بیش از 500 مرکز در 120 کشور جهان برگزار می‌شود و سالانه چیزی حدود یک و نیم میلیون نفر در آن شرکت می‌کنند. نتایج این آزمون در کشورهای مشترک المنافع انگلستان و بسیاری دانشگاه های انگلیسی زبان در اروپا و ایالات متحده معتبر است. هر دانشگاه براي پذيرش متقاضيان حداقل نمره اي را مشخص می كند و اكثر آنها حداقل نمره كلي 6.5 را مي خواهند بطوريكه نمره هر بخش هم از 6 كمتر نباشد (البته اين قاعده كلی است و هر دانشگاه شرايط خاص خود را دارد).

این امتحان شامل چهار بخش (Speaking , Writing, Reading, Listening ) است. در روز امتحان ابتدا به سوالات Listening سپس به سوالات Reading و بعد به سوالات Writing پاسخ خواهيد داد. تاريخ و ساعت برگزاری قسمت Speaking در روز امتحان به شركت كنندگان اعلام مي شود و معمولا امتحان Speaking از عصر روز امتحان شروع شده و بمدت 5 روز ادامه مي يابد. داوطلبانی كه از شهرهای ديگر به تهران مي آيند، برای امتحان Speaking در اولويت هستند و بايد در هنگام ثبت نام، اسم خود را در ليستی جداگانه به ثبت برسانند. تمامي مراحل كتبي امتحان بايد با مداد نوشته شود و داوطلبان اجازه استفاده از خودنويس يا خودكار را در هيچ مرحله اي از امتحان كتبي ندارند.

نتايج امتحان IELTS دو هفته پس از پايان يافتن آزمون Speaking اعلام خواهد شد و كارنامه فقط به شخص امتحان دهنده داده مي شود و از طريق تلفن، فكس و يا email قابل در يافت نيست.

انواع امتحان IELTS

امتحان IELTS در دو نوع Academic و General Training برگزار ميشود. امتحان Academic مخصوص كساني است كه مي خواهند در يك دانشگاه انگليسي زبان ادامه تحصيل دهند در حاليكه امتحان General Training مخصوص كساني است كه ميخواهند به يك كشور انگليسي زبان مانند كانادا، استراليا و يا نيوزلند مهاجرت كنند.


در امتحان IELTS، توانائيهاي Writing ،Reading ،Listening و Speaking در چهار قسمت جداگانه سنجيده مي شوند. در حاليكه قسمتهاي Listening و Speaking براي داوطلبان Academic و General Training به روش كاملا مشابهي مورد ارزيابي قرار مي گيرد، هر يك از اين دو گروه سوالات جداگانه اي در قسمتهاي Reading و Writing دريافت مي كنند. مسوليت نوع امتحاني كه مي خواهيد در آن شركت نمائيد بر عهده شماست و بايد در هنگام ثبت نام، نوع امتحان مورد نظرتان را در فرم ثبت نام قيد كنيد.

در آزمون آیلتس هیچ حد نصابی برای قبولی وجود ندارد، بلکه مؤسسات و دانشگاههای مختلف حد نصاب مورد قبول خود را دارند. اما بطور کلی 9 نمره یا band در نظر گرفته شده است که در آن نمره 9 عالی، نمره 7 خوب، نمره 5 متوسط و نمره 3 به پایین ضعیف محسوب می‌شود. در زیر band های مختلف این آزمون بیان شده است:

 4  Limited user

 3  Extremely limited user

 2  Intermittent user

 1  Non user

 0  Did not attempt the test

 

 9  Expert user

 8  Very good user

 7  Good user

 6  Competent user

 5  Modest user

 

 

چند نکته کلی درباره آزمون IELTS

1- برای پاسخ دادن به سوالات از مداد مشکی و پاک کن استفاده کنید.

2- وقت خود را بیهوده به یک سوال اختصاص ندهید. اگر پاسخ سوالی را نمی دانید یا به خاطر نمی آورید و یا سوال را نمی فهمید، آن را حدس بزنید و به سراغ سوال بعد بروید.

3- هیچ سوالی را بدون پاسخ نگذارید (IELTS نمره منفی ندارد).

4- فقط بر آن بخش از آزمون تمرکز کنید که در جریان است و به مراحل قبلی و بعدی فکر نکنید.

 Partners