SEARCH 

Prepare Yourself

Today

فردا دیر است، از همین امروز به فکر آماده سازی خود برای آزمون باشید.

برای کسب اطلاعات در مورد دوره های مکاتبه ای IELTS اینجا را کلیک کنید.

برای دانلود کتابهای IELTS اینجا را کلیک کنید .

 

برای تعیین سطح زبان خود اینجا را کلیک کنید.

 

قسمت های مختلف آزمون IELTS

 

نکاتی کلی در مورد آزمون IELTS  

دوره های OET با دکتر ضیایی.  اینجا را کلیک کنید.

کلاس آیلتس، کلاس تافل، بهترین مرکز آموزش زبان انگلیسی در ایران، کلاس خصوصی، برترین مرکز در تهران، امتحان آیلتس، امتحان های معتبر زبان، دانلود کتاب آیلتس، تضمین کسب نمره دلخواه، دکتر ضیایی، استاد برجسته زبان انگلیسی، ثبت نام آزمون آیلتس، کلاس غیر حضوری، دوره مکاتبه ای، اخذ پذیرش تحصیلی از انگلستان، ادامه تحصیل در انگلستان، اعزام دانشجو، تصحیح مقالات علمی و دانشجویی
 

 

 

 

 

 

 

 

 


آشنایی با آزمون OET
 Occupational English Test

OET آزمونی است که به منظور سنجش میزان آشنایی شاغلین گروه پزشکی و پیراپزشکی با زبان انگلیسی برگزار می گردد. این آزمون روشی استاندارد و یکپارچه است که در کشورهای استرالیا و نیوزیلند و تنها برای داوطلبان گروه پزشکی قابل قبول است. امروزه اين آزمون جایگزینی با ارزش براي آزمون IELTS به شمار مي رود و دارندگان مدركOET با اولویتي مضاعف درتمامي مراكز دانشگاهي و حرفه اي كشور استراليا پذيرش مي شوند.

اين آزمون همانند آزمون زبان انگلیسی IELTS در چهار مهارت شنيدن  (listening)که حدود 50 دقیقه طول می کشد، خواندن (reading) که 60 دقیقه طول می کشد، نوشتن (writing)  که 45 دقیقه طول می کشد و صحبت كردن (speaking) که حدود 20 دقیقه طول می کشد، برگزار می شود. ارزشیابی هر مهارت بر مبنای نمرات A,B,C,D,E انجام می گیرد و نمره ي دریافتی در هر مهارت برای دوسال معتبر است. در این آزمون نمره کلی وجود ندارد. براساس اطلاعات موجود در اغلب مراکز دانشگاهی و حرفه ای استرالیا، نمره  Bحداقل نمره ي ارزیابی OET برای گروه پزشکی و پيراپزشكي است. همچنین مراکزی در برخی مناطق کشور استرالیا وجود دارند که برای بعضی رشته های گروه پزشکی نمره C را نیزمي پذيرند. تمامی فارغ التحصیلان گروه پزشکی و پیراپزشکی از پزشکان متخصص و عمومی، دندانپزشکان ومتخصصان دندانپزشکی تا پرستاران، ماماها، داروسازان و دامپزشکان می توانند در امتحان OET شرکت نمایند. آمارهای موجود نشان می دهد که تا به امروز پزشکان، دندانپزشکان و پرستاران، بیشترین تعداد متقاضیان گذرانيدن اين آزمون در سراسر دنيا بوده اند.

داوطلبان در مهارت های گوش کردن و خواندن به سوالات مشترک و يكسان پاسخ می دهند ولی سوالات در مهارتهای نوشتن و صحبت كردن برای هر رشته تحصیلی به صورت اختصاصی و مجزا ارائه می گردد. به طور مثال پزشکان، دندانپزشکان، پرستاران، ماماها، داروسازان و دامپزشکان در مهارت های خواندن و شنیدن دارای سوالات یکسان هستند ولی درمهارت های نوشتن و صحبت كردن فقط سوالات اختصاصي مربوط به رشته خود را پاسخ می دهند. براساس قوانین فعلی آزمون OET ، هیچ محدودیتی برای شرکت در آزمون های مجدد براي اخذ نمره مناسب در هر یک از مهارت های چهارگانه وجود ندارد. براساس جدول برگزاری بین المللی امتحان OET ، این آزمون به طور همزمان در بیش از چهل مرکز در سراسر دنیا ازجمله تهران و در پنج نوبت منطبق با آزمون های کشور استرالیا برگزار می گردد. آزمون OET تا 10 نوبت در سال برگزار می شود.  نتایج آزمون 15 روز کاری پس از آزمون بصورت آنلاین اعلام می گردد.

جهت کسب مشاوره و یا پرسیدن سوالات خود از دکتر ضیایی با آدرس ایمیل زیر با ایشان تماس بگیرید:

ziaei@ielts-iran.com