SEARCH 

Prepare Yourself

Today

تحصیل در بهترین دانشگاههای جهان را تجریه کنید

برای کسب اطلاعات در مورد آزمون IELTS اینجا را کلیک کنید.

برای دانلود کتابهای IELTS اینجا را کلیک کنید .

 

 اگر شما در تهران زندگی نمی کنید و دسترسی به کلاسهای حضوری ندارید، برای هماهنگی کلاس غیر حضوری اینجا را کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کلاس آیلتس، کلاس تافل، بهترین مرکز آموزش زبان انگلیسی در ایران، کلاس خصوصی، برترین مرکز در تهران، امتحان آیلتس، امتحان های معتبر زبان، دانلود کتاب آیلتس، تضمین کسب نمره دلخواه، دکتر ضیایی، استاد برجسته زبان انگلیسی، ثبت نام آزمون آیلتس، کلاس غیر حضوری، دوره مکاتبه ای، اخذ پذیرش تحصیلی از انگلستان، ادامه تحصیل در انگلستان، اعزام دانشجو، تصحیح مقالات علمی و دانشجویی
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


TOEFL

 

TOEFL مخفف عبارت Test Of English as a Foreign Language به معنای «آزمون انگليسي به عنوان يك زبان خارجي» مي ‏باشد. هر سال در سطح جهان و از بين 180 كشور مختلف حدود يك ميليون نفر در امتحان TOEFL ثبت نام می ‏كنند.

از سال 1963 امتحان تافل به عنوان ابزاری براي ارزیابی اطلاعات انگليسی از سوی اكثر دانشگاه‏ها و مراكز آموزش عالی و كميته ‏ها و انجمن‏هاي علمی و مراكز كاريابی برای تحصيل كرده های دانشگاهی مورد استفاده قرار گرفته است.

در كشورهای انگليسی زبان برای پذيرش دانشجويان، گذراندن دوره تافل و موفقيت در اين امتحان به عنوان يك پيش ‏شرط اصلی می‏ باشد.هم اكنون در كشور ما هم اين امتحان و مشابه آن (MCHE) به عنوان پيش ‏شرط شركت در امتحانات دوره دكتری (Ph.D) مطرح شده است و برای شركت در امتحانات ورودی دكتری، ارائه نمره لازم زبان امری الزامی است.

دانش آموزان در مدارس و موسسات آكادميك زبان، دانشجويان كالجها و دانشگاه ها كه نياز به زبان دارند، متقاضيان بورس و تبادل دانشجويان معمولا در این آزمون شرکت می کنند. نتيجه اين تست مورد قبول و استفاده مدارس و برنامه های استفاده از زبان، مجريان و مديران كالجها و دانشگاه ها، مديران برنامه هاي بورس و تبادل دانشجو و دانشجويان می باشد.

 

برگزار کننده اصلی تافل ETS می باشد که برگزاری این امتحان را در سطح جهان مدیریت می کند. آزمون تافل از ابتدا تا کنون به سه صورت PBT , CBT و IBT برگزار شده است. بد نیست بدانید که این آزمون نیز همانند IELTS فقط دو سال اعتبار دارد.
 

آزمون تافل اينترنتی (iBT) بخش جديدي با عنوان «بخش گفتاري» (يا Speaking) دارد و در مقابل، بخش ساختار (Structure) که در آزمونهاي کتبی و کامپيوتری وجود داشت، حذف شده است. گرامر بطور غير مستقيم در بخشهاي ديگر اين آزمون مورد سنجش قرار می‌گيرد. سخنرانی‌ها و گفتگو ها در بخش شنيداری (Listening) طولانی‌تر شده‌اند و خلاصه نويسی (note taking) نيز ديگر مجاز می‌باشد. در بخش درک مطلب (Reading)، نوع سؤالات متنوع‌تر شده و بعنوان مثال از شرکت کنندگان خواسته می‌شود اطلاعات را طبقه‌بندی کنند و يا جدولی را پر کنند. تايپ کردن هم در بخش نوشتاری ديگر الزامی است.

 بخش های مختلف  - iBT TOEFL

بخش درک مطلب (Reading)

بخش درک مطلب در تافل iBT خيلی با نسخه کامپيوتری آن (CBT) تفاوت ندارد. اين بخش از سه متن آکادميک تشکيل شده است که به دنبال هر کدام چندين پرسش مطرح می‌شود. هر کدام از اين متن‌ها حدوداً از 650 تا 750 کلمه ساخته شده‌اند. نوع سؤالات نيز ترکيبی از نوع سؤالات موجود در تافل کامپيوتری (CBT) و انواع جديدتری از سؤالات است که در آن شرکت کنندگان بايد جدولی را پر کنند يا يک نتيجه گيری روايی را تکميل نمايند.

 

بخش شنيداری (Listening)

بخش شنيداری آزمون تافل توانايی شما را در درک مکالمات انگلیسی، آنگونه که در آمريکای شمالی صحبت می‌شود، ارزيابی مي‌کند. بخش شنيداری آزمون تافل اينترنتی (iBT) هم خيلی با نسخه کامپيوتری آن (CBT) متفاوت نيست. اين بخش از دو مکالمه و چهار سخنرانی درسی همراه با پرسشهای متعدد تشکيل يافته است.

 

بخش نوشتاري (Writing)

اين بخش از آزمون، توانايی شما را در به کار گيری «نوشتن» جهت برقراری ارتباط در يک محيط دانشگاهی مورد سنجش قرار می‌دهد. اين بخش خود به دو قسمت تقسيم می‌شود: يک قسمت تلفيقی (integrated) و يک قسمت مستقل (independent) که تايپ کردن هم براي هر دو قسمت ضروری است. در قسمت تلفيقی شما بايد در ابتدا متن کوتاهی را بخوانيد (250 تا 300 کلمه) و سپس به يک نطق مرتبط با متن گوش دهيد. بعد از آن شما بايد با استفاده از اطلاعاتی که از متن و سخنرانی بدست آورده‌ايد به يک پرسش پاسخ دهيد. به شما 20 دقيقه فرصت داده می‌شود که پاسخ خود را که بايد بين 150 تا 225 کلمه باشد، بنويسيد. اما قسمت مستقل (independent) بخش نوشتاری، مشابه بخش نوشتاری آزمون کامپيوتری تافل می‌باشد: به شما 20 دقيقه فرصت داده می‌شود که انشاء کوتاهی در حدود 300 کلمه درباره يک موضوع خاص بنويسيد.

 

بخش گفتاري (Speaking)

اين بخش جديد از آزمون تافل دارای شش بخش (task) می‌باشد که دو بخش آن به صورت مستقل independent و چهار تای آن به صورت تلفيقی می‌باشد.

بطور دقيق‌تر، بخش گفتاری آزمون تافل دارای قسمتهای زير است:

2 بخش مستقل (independent) درباره موضوعات معمولی و آزاد. شرکت‌کنندگان بايد با استفاده از دانش و تجارب شخصی خود در مورد يک موضوع خاص موضع گيری کرده و آن را توضيح دهند.

2 بخش تلفيقی (integrated) بر اساس خواندن و شنيدن.

 اين بخشها شامل يک متن کوتاه و يک صحبت کوتاه می‌باشند. شرکت کنندگان بايد اطلاعاتی را که از اين دو طريق بدست می‌آورند، با هم تلفيق کرده و در پاسخ خود به کار گيرند.

2 بخش تلفيقی بر اساس شنيدن يک سخنرانی يا گفتگوی کوتاه. شرکت کنندگان بايد نکات کليدی موجود در آنچه که می‌شنوند را بطور خلاصه در پاسخ‌هايشان ارائه دهند.

مدت پاسخ‌گويی به هر کدام از بخشها از 45 تا 60 ثانيه متغير می‌باشد.